3.10.2024 - 3.10.2024
Tervetuloa mukaan seurojen puheenjohtajien ja varapuheenjohtajien yhteiseen verkostotapaamiseen Poriin tai Turkuun torstaina 3.10.2024 klo 17.00-20.00.
Tällä kertaa kokoonnumme samaan aikaa sekä Satakunnassa, että Varsinais-Suomessa. Voit valita itsellesi sopivamman paikan osallistua. Illan aikana keskustelujen alustukset ja juonnot välitetään molempiin paikkoihin samanaikaisesti Teamsin välityksellä. Ilta pitää sisällään paljon yhteisiä keskusteluja, joten toivomme, että kaikki osallistuisivat livenä paikan päällä, vaikka Teamsin kautta pidämmekin yhteyttä Porin ja Turun välillä.
Illan alustukset, asiantuntijapuheenvuorot sekä keskustelut liittyvät vahvasti resurssien ympärille. Katso alta tarkemmin mitä kaikkea on ohjelmassa ja ilmoittaudu mukaan saamaan ja jakamaan kokemuksia muun muassa varainhankinnan ja hankerahoituksen saralta.
Ilmoittaudu mukaan tästä linkistä 22.9. mennessä. Ilmoittautuneille lähetetään tarkemmat tiedot sähköpostitse lähempänä ajankohtaa. Tilaisuus on osallistujille maksuton.
OHJELMA:
- Kahvi/tee ja suolainen syötävä
- Tervetuloa
- Sponsoroinnin ja varainhankinnan uudet tuulet, Jaakko Haltia, Turun AMK, lehtori, Jankko Lentopallo puheenjohtaja
Ryhmäkeskustelut varainhankinnasta + purku - Seuran kehittämistä hankkeen avulla
Erasmus+Sport, Terhi Liintola, Opetushallitus, vastaava asiantuntija
Seura-case kansainvälisestä hankkeesta
Seuratoiminnan kehittämistuki, Marko Mäenpää, LiikU - Keskustelua ja kokemuksia erilaisista avustusmuodoista (Erasmus+Sport, OKM seuratuki, Leader-rahoitus, säätiöt jne.) + purku
- LiikUn ajankohtaiset
- Illan päätös
Koulutukset ja tapahtumat
- Liikkuvat lapset ja nuoret verkostotapaaminen 24.4.2025
- Motivoiva valmennus lapsilähtöisessä harjoitusympäristössä (VOK1-alueet) 5.5.2025 Uusikaupunki
- Liikuntaleikkikoulu ohjaajakoulutus 27.-28.9.2025 Turku